Άνετο 2x2 για την Μπάγερν Μονάχου

Τη δεύτερη σερί της νίκη σε ισάριθμους αγώνες πήρε η Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Βόλφσμπουργκ με σκορ 2-0 στον αγώνα που έκλεισε το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής στην Bundesliga.

Μετά την εκκωφαντική νίκη της στην πρεμιέρα κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης, η Πρωταθλήτρια Γερμανίας πήρε ακόμη μία νίκη με σκορ 2-0 κόντρα στην Βόλφσμπουργκ, ανεβαίνοντας έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «Βαυαροί» αν και ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι, βλέποντας τον VAR να τους ακυρώνει γκολ στο 20ο λεπτό, κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας (2-0) πριν τελειώσει το πρώτο 45λεπτο.

Αρχικά ο Μουσιάλα, τρία λεπτά μετά την συμπλήρωση των 30 λεπτών έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους για να ακολουθήσει ο Τόμας Μίλερ στο 44', δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Η επανάληψη ήταν παρόμοια, με την Μπάγερν να έχει τον πρώτο λόγο και την Βόλφσμπουργκ να έχει αποδεχτεί από πολύ νωρίς την ήττα της. Οι «Βαυαροί» κατάφεραν να βρουν ξανά τα δίχτυα στο 73ο λεπτό με τον Μανέ, ωστόσο ο VAR για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση ακύρωσε το τέρμα, με συνέπεια ο δείκτης του σκορ να παραμείνει στο 2-0 έως το σφύριγμα της λήξης.