Δεν έπεισε αλλά πέρασε από την Μόσχα (στιγμιότυπα)

Η Μπάγερν Μονάχου δεν κατάφερε να τελειώσει από νωρίς το παιχνίδι κόντρα στην Λοκομοτίβ και παραλίγο να το πληρώσει, όμως ο Τζόσουα Κίμιχ με ένα πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή χάρισε τη νίκη στους Βαυαρούς με σκορ 2-1.
Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Champions League πανηγύρισε η Μπάγερν Μονάχου, που επικράτησε της Λοκομοτίβ στη Μόσχα με σκορ 2-1, σε ένα παιχνίδι όπου οι Βαυαροί δεν κατάφεραν να πείσουν με την απόδοσή τους, ισοφαρίστηκαν στο 70, αλλά τελικά με ένα πολύ όμορφο γκολ του Κίμιχ πήραν το τρίποντο.

Το παιχνίδι άρχισε πολύ καλά για τη Μπάγερν, με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να χάνει μια τεράστια ευκαιρία στο 8ο λεπτό. Ο Πολώνός βρέθηκε μόνος του, ακριβώς μπροστά από το τέρμα, αλλά έκανε  πολύ κακή κεφαλιά με τη μπάλα στη συνέχεια να βρίσκει και στα πόδια του και να φεύγει άουτ, έπειτα απο κόρνερ του Κίμιχ.

Οι Βαυαροί συνέχιζαν να πιέζουν και άνοιξαν το σκορ στο 13΄ με τον Παβάρ να κάνει μια πολύ όμορφη σέντρα στον Γκορέτσκα, έπειτα από σέντρα του Τολισό και αυτός με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά η Μπάγερν έβγαλε μια ακριβώς ίδια φάση με τον Παβάρ να ξαναφέρνει τη μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Κομάν με σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

Ο ρυθμός της Μπάγερν έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο και η Λοκομοτίβ άρχισε να παίρνει μέτρα στο γήπεδο. Στο 63΄ ο Λεβαντόφσκι ανατράπηκε στην περιοχή και ο Ρουμάνος διαιτητής Κόβατς έδειξε το σημείο του πέναλτι, όμως με τη βοήθεια του VAR το πήρε πίσω, καθώς είδαν πως στην αρχή της φάσης ο Κομάν ήταν σε θέση οφσάιντ. Στο 69΄ η Μπάγερν έχασε ακόμη μια τεράστια ευκαιρία και στη συνέχεια το πήρωσαν, με τον Κομάν να αστοχεί σε τετ α τετ, έπειτα από κάθετη πάσα του Κίμιχ.

Στο ακριβώς επόμενο λεπτό (70΄) οι Ρώσοι ισοφάρισαν με τον Ζε Λουίς να φέυγει από τα πλάγια μόνος του, να κάνει μια παράλληλη πάσα στον Μίραντσουκ και αυτός με το αριστερό να κάνει το 1-1 για την ομάδα του, η οποία συνέχισε να πιέζει και έχασε ευκαιρίες για να ανατρέψει το παιχνίδι. Ο Ζε Λουίς στο 78΄έφυγε σε ακόμη μια αντεπίθεση μόνος του, όμως αυτή τη φορά αντί να πασάρει δίπλα του σε αμαρκάριστο παίκτη αποφάσισε να τελειώσει μόνος του τη φάση με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

Στο 79΄ ο Κίμιχ σκόραρε ένα πανέμορφο γκολ, κάνοντας ένα δύσκολο κοντρόλ απο πάσα του Μαρτίνεθ, γύρισε και με δυνατί σουτ στην απέναντι γωνία του Γκιγιέρμε έκανε το 2-1, το οποίο έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.