Φόβος και τρόμος η ΜΠΑΓΕΡΝ-Πρεμιέρα με 8 γκολ!

Τελείωσε τη σεζόν εντυπωσιακά, την αρχίζει... εκκωφαντικά! Η Μπάγερν διέλυσε με 8-0 τη Σάλκε, έκανε ρεκόρ πρεμιέρας κι έδειξε πως είναι η απόλυτη κυρίαρχος και φέτος!

Μπάγερν μια από τα ίδια.... Καταιγιστική! Οι Βαυαροί αρνήθηκαν την πρόταση της Ομοσπονδίας για ξεκούραση και μπήκαν... εκκωφαντικά στην πρεμιέρα της Bundesliga, έτσι όπως έκλεισαν και τη σεζόν! Η Μπάγερν του περσινού τρεμπλ διέλυσε τη Σάλκε με 8-0 κι έδειξε με το «καλημέρα» πως είναι το απόλυτο φαβορί και για τον φετινό τίτλο. Ρεκόρ πρεμιέρας τα οκτώ γκολ, τρία ρεκόρ και τον Λεβαντόφσκι! Σούπερ ο Σανέ, ταίριαξε αμέσως με τον Γκνάμπρι!

Η ομάδα του Χάνσι Φλικ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Σούπερ ασίστ του Κίμιχ, άψογο τελείωμα του Γκνάμπρι που πέτυχε το 1-0. Οι Βαυαροί πίεσαν, ο Σανέ ήταν εξαιρετικός, αλλά ένα λεπτά αργότερα δεν μπόρεσε να νικήσει τομ Φέρμαν. Η Σάλκε έμοιαζε αδύναμη να αντιδράσει και στο 19' ήρθε και το δεύτερο γκολ. Ο Μίλερ έστρωσε ιδανικά στον Γκορέτσκα, ο οποίος με υπέροχο τελείωμα έξω από την περιοχή πέτυχε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ήδη... παραδοθεί στους Βαυαρούς που έκαναν ό,τι ήθελαν. Ετσι, στο 30' ο Λεβαντόφσκι κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Κάμπακ και δεν αστόχησε! Το 3-0 ήταν γεγονός και ο Πολωνός έκανε τρία ρεκόρ! Σκόραρε σε 7η διαδοχική πρεμιέρα, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Κλάους Φίσερ, σκόραρε για 10ο σερί ματς εις βάρος της Σάλκε, κάτι που δεν έχει πετύχει κανείς άλλος σε οποιαδήποτε ομάδα. Παράλληλα, ο Λέβα είναι πλέον 2ος σκόρερ της Μπάγερν με 163 γκολ, αφήνοντας πίσω του τον Ρουμενίγκε! Η Μπάγερν θα μπορούσε να είχε πετύχει και τέταρτο γκολ στο α' μέρος, αλλά ο Ζούλε βρήκε το δοκάρι.

Το σκηνικό στην επανάληψη; Υπερηχητικό για τους Βαυαρούς. Στο 47΄ο Σανέ έκανε την ασίστ στον Γκνάμπρι, ο οποίος πέτυχε το 4-0. Οι δυο παίκτες έκαναν ό,τι ήθελαν την αντίπαλη άμυνα και στο 59' συνεργάστηκαν ξανά με τον Γκνάμπρι να πετυχαίνει χατ τρικ! Δέκα λεπτά αργότερα ο Λεβαντόφσκι έβγαλε μαγική ασίστ με ραμπόνα στον Μίλερ που πέτυχε το 6-0. Η Σάλκε ήταν ανύπαρκτη και στο 71' ο Σανέ άνοιξε λογαριασμό πετυχαίνοντας το 7-0. Δεύτερη ασίστ του Λέβα στο ματς, αφού στο 81' μοίρασε για τον Μουσιάλα που διαμόρφωσε το 8-0.

Μπάγερν: Νόιερ, Μπόατενγκ (7' 3' Ρίτσαρντς), Ζούλε, Ερνάντες, Παβάρ, Γκορέτσκα (51' Τολισό), Κίμιχ, Μίλερ (Ζίρκζε), Λεβαντόφσκι, Γκνάμπρι (73' Μουσιάλα), Σανέ ( (73' Κουζάν)