Πάρτι με Λεβαντόβσκι-Κουτίνιο η Μπάγερν

Η Μπάγερν συνέτριψε με 4-0 την Κολωνία στο Μόναχο χάρη στους εκπληκτικούς Λεβαντόβσκι-Κουτίνιο κι επέστρεψε στις νίκες στην Bundesliga. Τρίποντο για Λεβερκούζεν, πρώτη νίκη για Χέρτα, κόλλησε η Φράιμπουργκ με την Άουγκσμπουργκ.

Η Μπάγερν υποδέχθηκε στο Μόναχο την Κολωνία και με φόρα από τη μεσοβδόμαδη τριάρα επί του Ερυθρού Αστέρα για την πρεμιέρα των ομίλων του Champions League συνέτριψε με 4-0 την Κολωνία κι έδειξε ότι έχει αφήσει για τα καλά πίσω της την ισοπαλία με τη Λειψία.

Οι Βαυαροί είχαν σε τρομερό μεσημέρι τον Ρόμπερτο Λεβαντόβσκι και τον Φιλίπε Κοουτίνιο. Ο Πολωνός άνοιξε το σκορ τρία λεπτά μετά από την έναρξη του ματς, ενώ διεύρυνε το προβάδισμα στο 48ο. Δύο γκολ μετά από ισάριθμες ασίστ του Γιόσουα Κίμιχ.

Ο Φιλίπε Κοουτίνιο με εκτέλεση πέναλτι στο 62ο λεπτό έκανε το 3-0, ενώ έδωσε την ασίστ στον Ίβαν Πέρισιτς στο 73ο για να διαμορφώσει ο Κροάτης το τελικό σκορ της νίκης (4-0).