Η Σέφιλντ διέλυσε την Τσέλσι! (στιγμιότυπα)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ... πάτησε την Τσέλσι εντός έδρας (3-0) και έβαλε για τα καλά την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο κόλπο για την πρόκριση στο Champions League.

Στην αρχή της σεζόν όλοι έδιναν ένα από τα φαβορί για υποβιβασμό την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ωστόσο η ομάδα του Κρις Γουίλντερ είναι το μικρό θαύμα της Premier League και σήμερα πέτυχε μια από τις μεγαλύτερες νίκες της.

Οι γηπεδούχοι φιλοδώρησαν την Τσέλσι με τρία τέρματα, έβαλαν την Γιουνάιτεντ για τα καλά στο κόλπο για την πρόκριση στο Champions League και 3 αγωνιστικές πριν το τέλος φαίνεται να «κλειδώνουν» την συμμετοχή τους στο Europa League.

Ο ΜακΓκόλντρικ στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ ενώ πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο ΜακΜπέρνι (33') έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στις «λεπίδες». Η Τσέλσι έκανε αλλαγές αλλά δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο ματς, με τον έμπειρο επιθετικό (ΜακΓκόλντρικ) να σκοράρει για δεύτερη φορά για το τελικό 3-0.