ΣΟΚΑΡΕ την Τσέλσι στο 90+4΄

Σκόνταψε στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» η Τσέλσι που γνώρισε την ήττα από τη Νιουκάστλ με 1-0 με τον Χέιδεν να πληγώνει στις καθυστερήσεις την ομάδα του Λάμπαρντ.

Δεν έχει έχει ξεκινήσει με... φούρια το 2020 για την Τσέλσι, με τα «μωρά» του Φρανκ Λάμπαρντ γκελάρει στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», αφού γνώρισε την ήττα με 1-0 από τη Νιουκάστλ με γκολ του Χέιδεν στις καθυστερήσεις.

Η Τσέλσι ήταν ανώτερη στο πρώτο μέρος και έφτασε κοντά στο γκολ στο 34ο λεπτό, αλλά ο Ντουμπράβκα ήταν ο νικητής στο τετ α τετ με τον Καντέ, ενώ νωρίτερα οι «καρακάξες» είχαν χάσει τη δική τους σπουδαία ευκαιρία, με τον Ζοέλιντον να σημαδεύει το δοκάρι του Κέπα.

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρτ είχε την κατοχή και προσπαθούσε να βγάλει φάσεις για το γκολ που θα της έδινε τη νίκη, αλλά δυσκολευόταν να απειλήσει με αξιώσεις. Οι «μπλε» έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 72’ όταν ο Έιμπραχαμ έκλεψε την μπάλα, πέρασε και τον Ντουμπράβκα, αλλά ήταν πλάγια και δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Μπορεί να ήταν ανώτερη, αλλά στο τέλος πλήρωσε την αφλογιστία της, αφού ο Χέιδεν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε με κοντινή κεφαλιά τον Κέπα και χάρισε ένα σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα του.