Έριξε τεσσάρα η Ντόρτμουντ

Τις εντυπωσιακές εμφανίσεις συνεχίζει η Ντόρτμουν μέσα στο 2020, αφού επικράτησε στην έδρα της απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 4-0. Σκόραρε ξανά ο Χάαλαντ.

Οι Βεστφαλοί χρειάστηκαν 33 λεπτά για να ανοίξουν το σκορ με τον Λούκας Πίτσεκ να πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Τραπ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε το... πάρτι στο Signal Iduna Park, με τον Τζέιντον Σάντσο στο 50' και τον Ερλίνγκ Χάαλαντ στο 54' να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το... κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Γκερέιρο, που με έναν «κεραυνό» διαμόρφωσε το τελικό 4-0, με την Ντόρτμουν να μοιάζει ασταμάτητη στην έδρα της την φετινή σεζόν, προσφέροντας γκολ και θέαμα.