Όρθια η Ντόρτμουντ, περίπατος για Λειψία

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τιμητική τους στην 24η αγωνιστική της Bundesliga.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Με νύχια και με δόντια κρατάει την 4η θέση η Μπορούσια Ντόρτμουντ, που…. παραδόξως έκανε ένα υποδειγματικό ματς στο Βερολίνο.

Η ομάδα του Έντιν Τέρζιτς κατάφερε να κρατήσει το μηδέν και με σκόρερ τους Αντεγέμι και Μάατσεν στα τέλη των δύο ημιχρόνων, έφτασε στο 0-2 που διατηρεί τους Βεστφαλούς εντός της ζώνης του Champions League.

Έναν βαθμό πίσω της, αναπνέει η Λειψία που με τρία γκολ σε τέσσερα λεπτά στα μέσα της επανάληψης, μετέτρεψε το 1-1 στο Μπόχουμ, σε 1-4.

Σαρωτική η Άουγκσμπουργκ με το ηχηρό 0-6 στην έδρα της ουραγού Ντάρμσταντ, ενώ σε μία αγωνιστική που οι γηπεδούχοι τα θαλάσσωσαν, η Φρανκφούρτη πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Χάιντενχαϊμ και εξακολουθεί να έχει προβάδισμα για την 6η θέση και ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.