Δυσκολεύτηκε αλλά λύγισε την Λίνκολν η Σλόβαν

H Σλόβαν Μπρατισλάβας βρήκε αντίσταση για ένα ημίχρονο απέναντι στη Λίνκολν, ωστόσο οι Σλοβάκοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο μέρος και επικράτησαν με 2-0.

Στο δεύτερο παιχνίδι του ομίλου του ΠΑΟΚ, η Σλόβαν Μπρατισλάβας επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί απέναντι στην Λίνκολν αν και δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της ομάδας από το Γιβραλτάρ.

Οι Σλοβάκοι βρήκαν ισχυρή αντίσταση για ένα ημίχρονο, αφού είχαν από την αρχή του αγώνα τον έλεγχο, δημιούργησαν φάσεις, όμως αντιμετώπισαν δυσκολία στην τελική ενέργεια.

Η λύση για την Σλόβαν δόθηκε με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου αφού με την... σέντρα ο Γκριν έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας της Λίνκολν και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Η Σλόβαν συνέχισε να έχει την υπεροχή και να δημιουργεί ευκαιρίες, με τον Χεντί στο 84ο λεπτό να «σφραγίζει» το τρίποντο της νίκης, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Έτσι η Σλόβαν συνέχισε να διατηρεί «ζωντανές» τις ελπίδες της για πρόκριση, αφού έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται δύο πίσω από την δεύτερη Κοπεγχάγη και τρεις από τον πρώτο ΠΑΟΚ.