Φουλ για CL η Αταλάντα!

H Aταλάντα πέρασε από το «Αρτέμιο Φράνκι», επικράτησε 3-2 της Φιορεντίνα και βρέθηκε ξανά στην τετράδα της Serie A.

H Aταλάντα αν και τα βρήκε δύσκολα στο «Αρτέμιο Φράνκι», κατάφερε να υπερκεράσει το εμπόδιο της Φιορεντίνα (3-2), να πετύχει την τέταρτη διαδοχική νίκη και να βρεθεί ξανά στην τετράδα. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, πίεσαν και μόλις στο 13ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ζαπάτα. Η Αταλάντα είχε τον έλεγχο, έχασε ευκαιρίες με Πάσαλιτς, Μαλινόφσκι, όμως στο 40' ο Ζαπάτα πέτυχε το δεύτερο του γκολ. Στην επανάληψη τη σκυτάλη πήρε ο Βλάχοβιτς. Ο Σέρβος φορ της Φιορεντίνα μείωσε στο 57' και στο 66΄ έπειτα από εξαιρετική ασίστ του Κουάμε πέτυχε το 2-2. Ωστόσο, στο 70' το χέρι του Μαρτίνες έδωσε την ευκαιρία στον Ιλισιτς να πετύχει το 3-2 από την άσπρη βούλα.