Ίντερ... με ανατροπή

Η Ίντερ αγρίεψε στο δεύτερο μέρος και έκανε την ανατροπή μέσα σε 13 λεπτά κόντρα στην Τορίνο που «καίγονταν» για βαθμούς, με το τελικό 3-1 να κρίνεται δίκαιο.

Η Τορίνο αιφνιδίασε την Ίντερ και προηγήθηκε με τον Μπελότι στο 17ο λεπτό, ένα αποτέλεσμα που κατάφερε να κρατήσει ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου παρά την πίεση των γηπεδούχων. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι «νερατζούρι» ήταν ασταμάτητοι και έκαναν την ανατροπή μέσα σε 13 λεπτά. Όλα ξεκίνησαν στο 48ο λεπτό, όταν ο Άσλει Γιανγκ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γοδίν έκανε το 2-1 για την Ίντερ. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λαουτάρο Μαρτίνες στο 61ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 3-1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα παρά τις ευκαιρίες που έχασαν οι γηπεδούχοι για ένα μεγαλύτερο σκορ.

Η Ίντερ με την νίκη της έφτασε στους 68 βαθμούς και βρίσκεται στην 2η θέση, ισοβαθμώντας με τον Λάτσιο, οχτώ βαθμούς πίσω από την Γιουβέντους. Η Τορίνο παρέμεινε στην 16η θέση και στους 34 βαθμούς, μόλις πέντε βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη και την Λέτσε.