Ήττα με ανατροπή για τους "νερατζούρι"

Η Ίντερ ηττήθηκε 1-2 από τη Μπολόνια με ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά, ενώ έχασε και πέναλτι όταν ήταν με 1-0 μπροστά στο σκορ. Κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη οι "ροσομπλού" του Σίνισα Μιχάιλοβιτς.

ΗΊντερ γνώρισε την τέταρτη φετινή της ήττα στη Serie A και έμεινε στο -4 από τη Λάτσιο αλλά και στο -11 από τη Γιουβέντους, οκτώ αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος. Η Μπολόνια παρότι βρέθηκε να χάνει 1-0, έφτασε στην ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά και πανηγύρισε σπουδαίο "διπλό" στο Μεάτσα.

Ο Λουκακού στο 22' έγραψε το 1-0, ενώ η Μπολόνια έμεινε με δέκα παίκτες στο 57' λόγω αποβολής του Σοριάνο. Στο 62΄ο Λαουτάρο Μαρτίνες έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0, αφού ο Σκορούπσκι απέκρουσε το πέναλτι του Αργεντινού. Στο 74' ο Ζουαρά ισοφάρισε για την ομάδα του Σίνισα Μιχάιλοβιτς, ενώ τρία λεπτά αργότερα με δέκα παίκτες έμειναν και οι γηπεδούχοι, αφού αποβλήθηκε ο Μπαστόνι.

Στο 80' ο Μπάροου έκανε το 1-2 στην κόντρα επίθεση για τη Μπολόνια, η οποία ανέβηκε στην ένατη θέση με 41 βαθμούς.

ΙΝΤΕΡ (Αντόνιο Κόντε): Χαντάνοβιτς, Ντ'Αμπρόσιο, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Καντρέβα, Γκαγκλιαρντίνι (88' Βεσίνο), Μπρόζοβιτς (88'΄Βαλέρο), Γιανγκ (85' Μπιράγκι), Έρικσεν (75' Σάντσες), Λουκακού, Μαρτίνες (85' Εσπόσιτο).

ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Σίνισα Μιχάιλοβιτς): Σκορούπσκι, Τομιγιάσου (65' Μπάνι), Ντανίλο, Ντένσβιλ, Ντάικς, Σοριάνο, Σούτεν, Ντομίνγκες (88' Μπάλντουρσον), Ορσολίνι (65' Παλάσιο), Μπάροου (85' Σβάνμπεργκ), Σανσόνε (65' Ζουαρά).

Κόκκινες: 77' Μπαστόνι - 57' Σοριάνο