Πεντάρα... εκτός η Ίντερ!

Με τους Τσαλχάνογλου και Λαουτάρο να βάζουν από δύο γκολ, η Ίντερ με 5άρα στην Μόντσα (1-5) πήγε στο +5 από την Γιουβέντους με ματς περισσότερο.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η Ίντερ ξέρει ότι υποχρεούται να κάνει μόνο νίκες για να μην κινδυνεύει να την πιάσει η Γιουβέντους και αυτό έκανε και στην Μόντσα, την οποία «κάθαρισε» σε 14 λεπτά. Στο 12' δόθηκε πέναλτι μέσω VAR για χέρι του Γκαλιαρντίνι στην κεφαλιά του Λαουτάρο και ο Τσαλχάνογλου έκανε το 7x7 φέτος από τη βούλα και το 0-1. Δύο λεπτά μετά, τα πάντα τελείωσαν ύστερα από την προβολή του Αργεντίνου μετά το γύρισμα του Ντιμάρκο.

Στο 29' το VAR είδε οφσάιντ για χιλιοστά στην κεφαλιά του Πεσίνα που πήγε στα δίχτυα και το 0-2 παρέμεινε και στο 60' ο προπονητής της Μόντσα, Ραφαέλε Παλαντίνο αποβλήθηκε για διαμαρτυρία. Στιγμές μετά, έγινε το 0-3 σε αντεπίθεση με τον Τσαλχάνογλου έπειτα από συνδυασμό των Μχιταριάν-Τουράμ, ενώ στο 67' οι γηπεδούχοι έβαλαν το γκολ της τιμής με πέναλτι του Πεσίνα μετά το Νταρμιάν στον Ντάνι Μότα (1-3).

Αυτό ήταν το δεύτερο πέναλτι στο ματς αλλά όχι και το τελευταίο αφού στο 83′ ο διαιτητής πήγε και πάλι στην άσπρη βούλα, αυτή τη φορά για το μαρκάρισμα του Άκπα Άκπρο στον Φρατέζι, με τον Λαουτάρο να εκτελεί αυτή τη φορά και να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 1-4. Στο 88' ο Τουράμ διαμόρφωσε το τελικό 1-5 στην κόντρα από πάσα του Τουράμ.