ΑΜΑΝ ανατροπή - Η Μίλαν έχανε 0-2 και συνέτριψε την Γιουβέντους με 4-2! (στιγμιότυπα)

Η Μίλαν πέτυχε τέσερα γκολ μέσα σε 20 λεπτά και πέτυχε τρομερή ανατροπή κόντρα στην Γιουβέντους (4-2) κάνοντας έτσι ένα γιγάντιο άλμα για έξοδο στην Ευρώπη!

Απίστευτο ματς έλαβε χώρα στο "Σαν Σίρο" το βράδυ της Τρίτης (7/7) για την 31η αγωνιστική της Serie A! Μετά από ένα στείρο πρώτο 45λεπτο στο ντέρμπι μεταξύ της Μίλαν και της Γιουβέντους, η βέκια σινιόρα έκανε το 2-0 σε χρόνο dt με τους Ραμπιό και Ρονάλντο, όμως εκεί που ετοιμαζόταν να πανηγυρίσει το σκουντέτο φτάνοντας τη διαφορά από την Λάτσιο στους 10 πόντους, ήρθε μία εξωπραγματική ανατροπή.

Η Μίλαν δεν το έβαλε κάτω και γύρισε τούμπα το ματς με τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά με τους Ιμπραχίμοβιτς (πέναλτι), Κεσιέ και Λεάο, ενώ ο Ρέμπιτς στο 80' έβαλε το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 4-2 στο 80'.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Κόντι (82' Καλάμπρια), Κιάερ, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Κεσιέ, Μπενασέρ, Σαλεμάεκερς (59' Λεάο), Πακετά (46' Τσαλχάνογλου), Ρέμπιτς (82' Κρούνιτς), Ιμπραχίμοβιτς (67' Μποναβεντούρα)

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στσέσνι, Κουαδράδο (77' Άλεξ Σάντρο), Ρουγκάνι, Μπονούτσι, Ντανίλο, Μπεντανκούρ (90+4' Μπεντανκούρ), Πιάνιτς (69' Ράμσεϊ), Ραμπιό (69' Ματουιντί), Μπερναρντέσκι, Ιγκουαΐν (69' Ντάγκλας Κόστα), Ρονάλντο