Ασταμάτητη με SHOW Σαλάχ! (στιγμιότυπα)

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ με δύο εντυπωσιακά γκολ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του απέναντι στην Γουότφορντ (2-0) και η Λίβερπουλ πλέον μοιάζει... ασταμάτητη.

Η Λίβερπουλ δεν εντυπωσίασε σήμερα, αλλά με δύο τρομερές εμπνεύσεις του Μοχάμεντ Σαλάχ  επικράτησε με 2-0 της Γουότφορντ και ξέφυγε με 11 βαθμούς από την Λέστερ, η οποία βέβαια αντιμετωπίζει τη Νόριτς σήμερα.

Το ματς

Η Λίβερπουλ έφτασε στην 16η νίκη της στο πρωτάθλημα. Από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να απειλήσουν, αλλά δεν τα κατάφερναν με ευκολία.

Μάλιστα η πρώτη σημαντική φάση στον αγώνα άνηκε στους φιλοξενούμενους, με τον  Χουγκς να σουτάρει και την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι. Στην πρώτη μεγάλη φάση της η Λίβερπουλ έκανε το 1-0 και όλο το γκολ ήταν μια έμπνευση του Μοχάμεντ Σαλάχ. Συγκεκριμένα, στο 38ο λεπτό ο Σαλάχ πήρε μία πανέμορφη πάσα, μπήκε μέσα στην περιοχή και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 1-0. Η Λίβερπουλ δεν εντυπωσίαζε αλλά τον σκοπό της τον πετύχαινε. Μάλιστα στο 50ο λεπτό ο Μανέ διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του, αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης το ακύρωσε, με την βοήθεια του VAR ως οφσάιντ. Ο Μανέ πραγματικά ήταν μία... ανάσα μπροστά.

Στο υπόλοιπο κομμάτι του αγώνα η Γουότφορντ πίεζε και μάλιστα έχασε και δύο ευκαιρίες για να κάνει το 1-1. Από τη στιγμή όμως που αυτό δεν συνέβη , η Λίβερπουλ με νέα τρομερή έμπνευση του Σαλάχ έκανε το 2-0 και καθάρισε το ματς στο 90΄.