Η απολογία του Αγoυέρο για το χαμένο πέναλτι

Ο Κουν Αγουέρο αποδείχθηκε ο μοιραίος πρωταγωνιστής στην εντός έδρας ήττα της Μάντσεστερ Σίτι από την Τσέλσι (1-2), αφού ο 32χρονος επιθετικός αστόχησε σε πέναλτι.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και με το σκορ 1-0 υπέρ των «πολιτών», ο Αργεντινός άσος ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας με πανένκα, κάτι το οποίο ήταν εύκολη λεία για τον κίπερ των «μπλε», Μεντί.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Αγουέρο απολογήθηκε για την την επιλογή του, ανεβάζοντας ένα σχετικό ποστ sto twitter του, ζητώντας συγγνώμη από την ομάδα αλλά και τους φιλάθλους: «Θα ήθελα να απολογηθώ στους συμπαίκτες μου, στο τεχνικό τιμ και τους φιλάθλους μας για το χαμένο πέναλτι. Ήταν μια κακή απόφαση και παίρνω την αποκλειστική ευθύνη».