Κόλλησε... στο Μουλινέ η Γιουνάιτεντ

Ο Ρούμπεν Νέβες με την γκολάρα του και ο Ρουί Πατρίσιο με την... ειδικότητά του να πιάνει πέναλτι στέρησαν βαθμούς από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τους «Κόκκινους Διαβόλους» να «κολλάνε» στο «Μουλινέ» και στο 1-1 με τη Γουλβς.

Το ματς δεν είχε πολλά να δείξει στα πρώτα του λεπτά και η μεγάλη φάση έγινε στο 27', από την οποία ο Μαρσιάλ πήρε μια εξαιρετική πάσα και σκόραρε για το 0-1. Πέραν αυτής της στιγμής, δεν υπήρχε κάποια άλλη που να χαρακτήριζε ένα... ανιαρό πρώτο ημίχρονο.

Η Γουλβς, όμως, δε θα τα παρατούσε και, ειδικά στην αρχή της επανάληψης πήρε την μπάλα στα πόδια της, με την «οβίδα» του Νέβες στο 55' να ισοφαρίζει το ματς, σε ένα γκολ που επιβεβαιώθηκε και από το VAR. Όλα έμοιαζαν να αλλάζουν πάλι ένα δεκάλεπτο αργότερα, όταν ο Πογκμπά πήρε πέναλτι, αλλά ο ίδιος στο 68' είδε τον Πατρίσιο να αποκρούει και να κρατά το 1-1. Οι δύο τερματοφύλακες αποσόβησαν από έναν κίνδυνο, με τους Τζόνι και Σο να χάνουν την ευκαιρία να γίνουν ήρωες.

Γουλβς: Ρουί Πατρίσιο, Μπένετ, Κόουντι, Μπολί, Ντόχερτι (46′ Τραορέ), Ντέντονκερ, Νέβες, Μουτίνιο, Κάστρο, Χιμένες (90′ + 1′ Κουτρόνε), Ζότα (86′ Νέτο)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο, Πογκμπά, ΜακΤόμινεϊ, Τζέιμς (89′ Γκρίνγουντ), Λίνγκαρντ (81′ Μάτα), Ράσφορντ (89′ Περέιρα), Μαρσιάλ