Μπόρνμουθ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Πήρε βαθμό με Μπρούνο Φερνάντες

Η Μπόρνμουθ είχε το προβάδισμα δύο φορές, όμως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε τον Μπρούνο Φερνάντες και με δύο γκολ του Πορτογάλου έσωσε τον βαθμό στο Vitality (2-2).

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ εξακολουθεί να μην μπορεί να σηκώσει κεφάλι, μετά το 2-2 με την Μπόρνμουθ έμεινε με μία νίκη στα 7 τελευταία ματς στην Premier League και βλέπει την 5άδα να μετατρέπεται σε «θαύμα». Ικανοποιημένοι με τον βαθμό πρέπει να είναι οι Κόκκινοι Διάβολοι, που ισοφάρισαν δύο φορές το εξαιρετικό σύνολο του Άντονι Ιραόλα.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στο ξεκίνημα, άνοιξαν το σκορ στο 16’ με το δυνατό σουτ του Σολάνκε (17ο γκολ στη φετινή PL) και στη συνέχεια είχαν φάσεις για δεύτερο τέρμα, όμως οι Σινιστέρα και Κρίστι δεν βρήκαν στόχο. Και όπως συμβαίνει συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις, όταν δεν το πετυχαίνεις, το δέχεσαι. Στο 31’ έπειτα από φάση διαρκείας και γύρισμα του Γκαρνάτσο από δεξιά η μπάλα υψώθηκε τέλεια για τον Μπρούνο Φερνάντες που τίναξε τα δίχτυα του Νέτο.

Το τελευταίο τέταρτο, ήταν γεμάτο. Στο 36’ Κλάιφερτ «σημάδεψε» και αυτός τον Καμπουάλα για να περάσει ανενόχλητος και να εκτελέσει τον Ονάνα για το 2-1 και στο 43’ λίγο έλειψε να γίνει και το 3-1, όμως ο Κέρκεζ με την πρώτη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο και με τη δεύτερη αουτ. Στο… όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων είχε και η Γιουνάιτεντ δοκάρι, με σουτάρα από τα 25 μέτρα του καλύτερου παίκτη της, Φερνάντες.

Το ημίχρονο βγήκε με 2-1, όμως το σκορ θα άλλαζε στην επανάληψη. Και πάλι κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έκαναν τη ζημιά με μεγάλη δόση τύχης. Στο 65’ μετά το συτ Μαϊνού και κόντρα η μπάλα βρήκε στο χέρι του απίστευτα άτυχου, Σμιθ, και ο Φερνάντες ήταν ψύχραιμος από τη βούλα. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η Μπόρνμουθ ήταν καλύτερη και στις καθυστερήσεις για εκατοστά το πέναλτι έγινε φάουλ μέσω VAR και το 2-2 διατηρήθηκε ως τελικό σκορ.