Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Δραματικό φινάλε...

Η Μπρέντφορντ ήταν εκπληκτική κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, είχε τέσσερα δοκάρια κι έναν Αντρέ Ονανά να της λέει "όχι" ουκ ολίγες φορές και τελικά χρειάστηκε γκολ στο 90+9' για να μην ηττηθεί από το γκολ του Μέισον Μάουντ στο 90+6'.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η Μπρέντφορντ έφτασε τις 31 τελικές κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όμως δεν κατάφερε να αξιοποιήσει κάποια από αυτές μέχρι τις καθυστερήσεις, με τους "κόκκινους διαβόλους' να φτάνουν κοντά σε μια... κλοπή με τον Μέισον Μάουντ στο 90+6'. Ο Κρίστοφερ Άγερ στο 90+9' αποκατέστησε την τάξη ισοφαρίζοντας σε 1-1 σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι για την 30ή αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος ενός πολύ ανοιχτού αγώνα με αρκετές φάσεις, κυρίως για την Μπρέντφορντ. Τέσσερις φορές η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι του Αντρέ Ονανά, ενώ ο Καμερουνέζος τερματοφύλακας χρειάστηκε ακόμα και διπλές επεμβάσεις για να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του.

Ο Έρικ τεν Χαχ έριξε τους Χάρι Μαγκουάιρ, Λισάντρο Μαρτίνες και Καζεμίρο ως αλλαγή στο 2ο μέρος για να ενισχύσει την άμυνά του, κάνοντας σαφές ότι δεν μπορεί να κυνηγήσει κάτι παραπάνω, όμως η Μπρέντφορντ δεν τον τιμώρησε λόγω της αστοχίας της. Μία αλλαγή με επιθετική χροιά του Ολλανδού τεχνικού παραλίγο να τον ξελασπώσει στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το γκολ Μάουντ όμως δεν ήταν αρκετό για τη Γιουνάιτεντ, αφού τρία λεπτά αργότερα, με την άμυνα των φιλοξενουμένων να μην μπορούν να διώξουν, ο Κρίστοφερ Άγερ ισοφάρισε σε 1-1 και έσωσε έστω έναν βαθμό για την ομάδα του Τόμας Φρανκ.

Τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής

• Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ 4-3 (6' πέν., 77' πέν. Ίσακ, 83', 90' Μπαρνς / 21' Αντόνιο, 45+10' Κουντούς, 48' Μπόουεν)
  • Τσέλσι - Μπέρνλι 2-2 (44' πέν., 78' Πάλμερ / 47' Κάλεν, 81' Ο' Σέι)
  • Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Φούλαμ 3-3 (58', 70' Μπρέρετον, 68' Μακμπέρνι / 62' Παλίνια, 86' Ντεκόρντοβα-Ρέιντ, 90+3' Μουνίζ)
  • Νότιγχαμ - Κρίσταλ Πάλας 1-1 (61' Γουντ / 11' Ματετά)
  • Μπόρνμουθ - Έβερτον 2-1 (64' Σολάνκε, 90+1' αυτ. Κόουλμαν / 87' Μπέτο)
  • Τότεναμ - Λούτον 2-1 (51' αυτ. Καμπορέ, 86' Σον / 3' Τσονγκ)
  • Άστον Βίλα - Γουλβς 2-0 (36' Ντιαμπί, 65' Κόνσα)
  • Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1 (90+9' Άγερ / 90+6' Μάουντ)

31/03 16:00 Λίβερπουλ - Μπράιτον
31/03 18:30 Μάντσεστερ Σίτι - Άρσεναλ