Πρόκριση η Γιουνάιτεντ/Tα ζευγάρια των "32"

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 1-0 τη Γουλβς - στη ρεβάνς του 0-0 του Molineux - χάρη στο γκολ του Χουάν Μάτα κι έστω και δύσκολα προκρίθηκε στην 4ο γύρο (φάση των 32) του Κυπέλλου Αγγλίας.

Το πρώτο ματς στο Molineux είχε λήξει ισόπαλο δίχως γκολ. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αποδέχθηκε πιο συνεπής στη Ολντ Τράφορντ, έκαμψε δύσκολα με 1-0 την αντίσταση της Γουλβς και με το γκολ του Χουάν Μάτα προκρίθηκε στους 32 του Κυπέλλου Αγγλίας.

Ο Όλε-Γκούναρ Σόσλκερ ξεκούρασε τον Ράσφορντ και τον Λίνγκαρντ, αλλά καθώς τα έβρισκε σκούρα κόντρα στην ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο πέρασε τον πρώτο στο 63ο λεπτό στη θέση του Τζέιμς. Η Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ μετά από τέσσερα λεπτά.

Ο Χουάν Μάτα σφράγισε το εισιτήριο για την τέταρτη φάση της διοργάνωσης. Ο Μαρσιάλ στο 67ο λεπτό έβαλε στην πλάτη τους αμυντικούς, έβγαλε μόνο του τον Ισπανό και αυτός έσκαψε προ του Ράντι. Highlight του ματς ήταν η ντρίμπλα του Ραούλ Χιμένες, καθώς ο Μεξικανός με μια ντρίμπλα άδειασε τρεις γηπεδούχους.

Ματσάρα έγινε στο Καρλάιλ, ανάμεσα στην τοπική ομάδα η οποία είχε φύγει με 2-2 από το Κάρντιφ στο πρώτο ματς. Οι Ουαλοί νίκησαν 4-3 και προκρίθηκαν στους 32 του Κυπέλλου Αγγλίας.