ΤΡΙΑΡΑ... η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε ένα εύκολο βράδυ στο Μπράιτον, αφού με τον Μπρούνο Φερνάντες να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής, η ομάδα του Σόλσκιερ επικράτησε με 3-0 και παραμένει στο... κόλπο για το Champions League.

Από το πρώτο λεπτό η Γιουνάιτεντ κυριάρχησε στο γήπεδο, με τους Πογκμπά και Μπρούνο Φερνάντες στο κέντρο να δείχνουν ότι μπορούν να αποτελέσουν ένα από τα κορυφαία δίδυμα στον κόσμο.

Η Μάντσεστερ πίεσε και είχε από νωρίς ευκαιρίες για γκολ, το οποίο ήρθε από τα πόδια του νεαρού Γκρίνγουντ, ο οποίος με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και απέναντι σε τρεις αμυντικούς της Μπράιτον, σούταρε στην αριστερή γωνία και έκανε το 0-1 στο 16ο λεπτό.

Ο Μπρούνο Φερνάντες... χτύπησε στο 29ο λεπτό με ωραίο σουτ, μετά από ασίστ του Πογκμπά κάνοντας το 0-2 και ουσιαστικά... τελειώνοντας τον αγώνα. Ο Πορτογάλος όμως ήθελε κι άλλο και τα κατάφερε στο 50ο λεπτό κάνοντας το 0-3, κερδίζοντας τον τίτλο του MVP του αγώνα.

Με την νίκη αυτή η Γιουνάιτεντ έφτασε στους 52 βαθμούς στην 5η θέση, ισόβαθμη με την Γουλβς και δύο βαθμούς κάτω από την 4η Τσέλσι που έχει και έναν αγώνα λιγότερο.