Με λυτρωτή τον Εν-Νεσίρι η Σεβίλλη

H Σεβίλλη μπορεί να μην έπεισε, ωστόσο ο Εν-Νεσίρι λίγο πριν το τέλος έδωσε το τρίποντο στην έδρα της Ουέσκα (1-0). ​

Λίγες ημέρες μετά την πρόκριση στους «16» του Champions League, η Σεβίλλη επικράτησε και στην έδρα της Ουέσκα επικρατώντας 1-0. Ηταν η τέταρτη σερί νίκη σε Ισπανία και Ευρώπη, με τους Σεβιλιάνους να βρίσκουν ρυθμό και να πλησιάζουν τις πρώτες θέσεις. Η ομάδα του Λοπετέγι είναι στο -7 από την κορυφή και με ματς λιγότερο. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι παρέμειναν κάτω από τη ζώνη, χωρίς νίκη. Κακό ματς, ελάχιστες φάσεις με τους φιλοξενούμενους να έχουν το πάνω χέρι, αλλά όχι και την ουσία. Τη λύση έδωσε ο Εν-Νεσίρι στο 83ο λεπτό. Ο Μαροκινός εννέας λεπτά μετά την είσοδό του με ωραία πλασέ από πάσα του Οκάμπος διαμόρφωσε το 1-0. Ηταν το 5ο του γκολ στα έξι τελευταία ματς με τη Σεβίλλη σε όλες τις διοργανώσεις, όσα είχε πετύχει στα 26 προηγούμενα ματς του.