Γκέλα... για Μίλαν

Τη νίκη επί της Μίλαν πανηγύρισε η Μόντσα με σκορ 4-2 και έτσι συνεχίζει να ελπίζει σε μία θέση που οδηγεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Μεγάλη νίκη για τη Μόντσα, η οποία επικράτησε εντός έδρας της Μίλαν με σκορ 4-2 στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Serie A. Έτσι, με αυτή τη νίκη η Μόντσα ανέβηκε στους 33 βαθμούς και συνεχίζει να ελπίζει σε μία θέση που οδηγεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, με τη Φιορεντίνα να βρίσκεται στη 7η θέση και τους 38 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, οι «ροσονέρι» μετά και την αποψινή γκέλα, έχασαν την ευκαιρία τους να ανέβουν στην 2η θέση και να προσπεράσουν τη Γιουβέντους και πλέον έχουν μείνει στο -11 από την Ίντερ που βρίσκεται στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 45ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πεσίνα, με τον Ντάνι Μότα να κάνει το 2-0 στο 45+6΄έπειτα από ασίστ του Κολπάνι.

Με την αρχή του δεύτερου μέρους ο Πιόλι προχώρησε σε τρεις αλλαγές, ενώ στο 53' η Μίλαν έμεινε και με 10 παίκτες εξαιτίας σε απευθείας αποβολή του Λούκα Γιόβιτς. Ο Ολιβιέ Ζιρού ήταν αυτός που μείωσε το σκορ σε 2-1, σκοράροντας στο 65' έπειτα από ασίστ του Πούλισικ, ενώ ο Αμερικάνος με ένα πανέμορφο τέρμα έφερε το ματς στα ίσα στο 88ο λεπτό και όλα έδειξαν πως οι «ροσονέρι» θα πάρουν την ισοπαλία.

Ωστόσο, η Μόντσα «χτύπησε» ξανά στο τέλος, με τον Μπόντο να σκοράρει για το 3-2 έπειτα από ασίστ του Μαλντίνι, με τον Κολόμπ να διαμορφώνει το τελικό 4-2 στο 95'.