Ίντερ - Μίλαν: Στον τελικό με... "σφραγίδα" Λαουτάρο! (Στιγμιότυπα)

Η Ίντερ πέτυχε και δεύτερη νίκη κόντρα στην Μίλαν, καθώς επικράτησε εντός έδρας των "Ροσονέρι" με 1-0 χάρη στο γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνεζ στο 74'. Οι Νερατζούρι με συνολικό σκορ 3-0 πάνε Κωνσταντινούπολη για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Τετάρτη βράδυ θα μάθουν και αντίπαλο η οποία θα είναι μία εκ των Μάντσεστερ Σίτι ή Ρεάλ Μαδρίτης.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη...

- ΕΝΑΡΞΗ...

- 5' Μακρινό σουτ του Τέο Ερνάντεζ, η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

- 7' Σουτ του Μπαρέλα, η μπάλα έξω, πρώτη τελική και για την Ίντερ.

- 12' Ο Τονάλι έκανε την σέντρα από τα αριστερα, αποδέκτης ο Ντίαθ ο οποίος από πλεονεκτηκή θέση έκανε το πλασέ αλλά απέκρουσε ο Ονανά.

- 22' Κυκλοφορεί περισσότερο την μπάλα η Μίλαν...

- 24' Σουτ του Μικιταριάν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

- 33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου ο Μενιάν μπλόκαρε εύκολα.

- 38' Ο Λεάο με τρομερή ατομική ενέργεια από τα αριστερά πάτησε περιοχή πλάσαρε από δύσκολο σημείο και η μπάλα κατέληξε σύριζα άουτ.

- 40' ΤΡΟΜΕΡΗ επέμβαση του Μενιάν! Ο Τσαλχάνογλου εκτέλεσε το φάουλ, ο Τζέκο βρήκε την μπάλα με το κεφάλι όμως ο Γάλλος απέκρουσε ενστικτωδώς.

[οκ

- 41' Καλή στιγμή με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να υποδέχεται την μπάλα και να σουτάρει εκτός περιοχής όμως αστόχησε.

- 44' Αναγκαστική για την Ίντερ. Έξω ο Μικιταριάν, μέσα ο Μπρόζοβιτς

- 3 λεπτά έξτρα χρόνος...

- ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

- ΕΝΑΡΞΗ...

- 55' Τίποτα το αξιοσημείωτο...

- 56' Κίτρινη στον Τιάο για φάουλ στον Μαρτίνες

- 64' Και η Μίλαν προχωρά σε αναγκαστική αλλαγή. Ο Τιάο δίνει τη θέση του στον Καλουλού.

- 66' Διπλή αλλαγή για την Ίντερ. Ο Τζέκο δίνει τη θέση του στον Λουκάκου και ο Ντιμάρκο τη δική του στον Γκόοσενς.

- 74' ΓΚΟΛ 1-0 η Ίντερ με Λαουτάρο.... Ο Αργεντινός συνεργάστηκε με τον Λουκάκου και εκτέλεσε με συρτό δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Μενιάν!