Προηγήθηκε αλλά... ΓΚΕΛΑ για Νάπολι

Η Νάπολι παρότι άνοιξε το σκορ με τον Κώστα Μανωλά αναδείχθηκε 1-1 με την Μπολόνια. Με την... γκέλα αυτή της Νάπολι, η Μίλαν την έφτασε στην 6η θέση και πλέον βλέπει για τα καλά την έξοδο στην Ευρώπη.

Η Νάπολι μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση με την Μπολόνια και μάλιστα μόλις στο 7ο λεπτό ο Μανωλάς με πανέμορφη κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή αλλά η Μπολόνια ήταν απειλητική καθ΄ όλη τη διάρκεια του αγώνα.  Στο 23ο λεπτό η Μπολόνια σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Πέντε λεπτά αργότερα ο Λοθάνο μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ το απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισοροπημένο και μάλιστα στο 67ο λεπτό του αγώνα η Μπολόνια σκόραρε με τον Παλάσιο, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ ως οφσαίντ.

Το γκολ... μύριζε και τελικά στο 80ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με γκολ του Σοριάνο και έριξαν τη Νάπολι στο... καναβάτσο.