Γρανάδα-Ρεάλ: Τεσσάρα και πίεση στην Ατλέτικο! (στιγμιότυπα)

Την ουσία πήρε η Ρεάλ στο Νουέβο Λος Κάρμενες!

Τεσσάρα η Ρεάλ και στο -2 από την Ατλέτικο Μαδρίτης δυο στροφές πριν από το τέλος. Με τους Μόντριτς, Ροντρίγο, Οντριοθόλα και Μπενζεμά η Βασίλισσα κέρδισε με 4-1 την αδιάφορη Γρανάδα που έβαλε δύσκολα στο 2ο μέρος όταν και ο Μολίνα μείωσε σε 2-1. Άμεσα η ομάδα του Ζιντάν απεκατέστησε την τάξη κάνοντας σε 2 λεπτά το 1-4.

Πάει στο Μπιλμπάο η Ρεάλ, με Οσασόύνα εντός η ομάδα του Σιμεόνε.

Την Κυριακή (16/05) όλα τα ματς διεξάγονται την ίδια ώρα, στις 19.30. Ατλέτικο Μαδρίτης - Οσασούνα και Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ρεάλ Μαδρίτης, στη μάχη για τον τίτλο.

-9 Σουτ εκτός εστίας του Ροντρίγκο

-14' Τρομερή απόκρουση του Ρουί Σίλβα σε προσπάθεια του Μπενζεμά, άγγιξε το γκολ η Ρεάλ. Κόρνερ στη συνέχεια, χωρίς αποτέλεσμα.

-17' ΓΚΟΛ η Ρεάλ και 0-1! Ο Μόντριτς! Ανοίγει το σκορ η Ρεάλ με τον Λούκα Μόντριτς, ύστερα από ασίστ του πιτσιρικά Μιγκέλ Γκουτιέρεθ.

-23' Καλό σουτ του Πουέρτας, αλλά έκανε κοντρόλ με το χέρι, άκυρη η φάση.

-27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Μάρβιν, το διαγώνιο σουτ του οποίου βγαίνει άουτ.

-34' Σουτ του Ματσίς, άουτ. Η Γρανάδα το παλεύει.

- 45+1' ΓΚΟΛ η Ρεάλ και 0-2! Ο Ροντρίγο!  0-2 ο Ροντρίγκο με ατομική ενέργεια.

-46' Αλλαγή στη Ρεάλ, ο Οδριοθόλα αντί του Μάρβιν, ο οποίος τραυματίστηκε και αυτός. Απίστευτο, άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

-58' Πάσα Μόντριτς, σουτ του Βινίσιους, αποκρούει ο Ρουί Σϊλβα.

-62' Τριπλή αλλαγή στη Ρεάλ. Ίσκο, Αζάρ και Ασένσιο αντί Βαλβέρδε, Ροντρίγκο και Βινίσιους Ζούνιορ.

-71' ΓΚΟΛ η Γρανάδα και 1-2! Ο Μολίνα! Mπαίνει στο ματς η Γρανάδα με ριμπάουντ του Χόρχε Μολίνα, μετά από απόκρουση του Κουρτουά σε σουτ του Λουίς Σουάρες.

-75' ΓΚΟΛ η Ρεάλ και 1-3! Ο Οντριοθόλα! Δίνει ξανά την ηρεμία στη Ρεάλ ο Οδριοθόλα, ερχόμενος από πίσω.

- 76' ΓΚΟΛ η Ρεάλ και 1-4! Ο Μπενζεμά! Τελειώνει το ματς ο Μπενζεμά, ύστερα από τραγικό λάθος του Ρουί Σίλβα.

86' Νέα τρομερή απόκρουση του Κουρτουά σε σουτ του Κίνα. Τρομερή σεζόν του Βέλγου, τρομερή.