"X" μάλλον... καταδικαστικό!

Δεν τα κατάφερε η Ρεάλ... Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι με την Σεβίλλη και η ομάδα του Ζιντάν έμεινε στο -2 από την Ατλέτικο, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Δεν έφτανε στη Ρεάλ Μαδρίτης ο αποκλεισμός από την Τσέλσι, ήρθε να προστεθεί και η ισοπαλία με τη Σεβίλλη (2-2) που την αφήνει στην τρίτη θέση και στο -2 από την κορυφή και την Ατλέτικο Μαδρίτης, τρεις στροφές πριν πέσει η αυλαία στην Ισπανία.

Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε την ευκαιρία μετά την ισοπαλία της Ατλέτικο στο «Καμπ Νου» να πατήσει στην κορυφή, όμως δεν τα κατάφερε, καθώς ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Σεβίλλη εντός έδρας.

Να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Ζιντάν έχει πολλά παράπονα για τη διαιτησία, καθώς ζήτησε πέναλτι κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-1, ενώ φωνάζει και για το πέναλτι που κέρδισε η Σεβίλλη.

Στα του αγώνα, οι Σεβιγιάνοι άνοιξαν το σκορ με τον Φερνάντο στο 22΄. Η απάντηση από τη Ρεάλ ήρθε με τον Ασένσιο στο 67΄, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση με τον Ράκιτιτς, ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2 στο 78΄.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η Σεβίλλη θα έφευγε με ένα σπουδαίο τρίποντο από τη Μαδρίτη, ο Κρόος χτύπησε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του.