Σπουδαία νίκη η Θέλτα

Πολύ μεγάλη νίκη κόντρα στη Βιγιαρεάλ πήρε η Θέλτα με σκορ 3-2 χάρη σε τέρμα του Τάσου Δουβίκα που είχε μπει ως αλλαγή στο ματς.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Χάρη σε ένα πανέμορφο γκολ του Τάσου Δουβίκα με κεφαλιά-ψαράκι, η Θέλτα πήρε πολύ σημαντική νίκη επί της Βιγιαρεάλ με σκορ 3-2 και «καθάρισε» σε μεγάλο βαθμό την παραμονή. Συγκεκριμένα, η ομάδα του Βίγκο ανέβηκε στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού, με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν για τη λήξη. Παράλληλα, οι νικητές «ψαλίδισαν» τις (όποιες) ελπίδες του «κίτρινου υποβρυχίου» για να προλάβει ένα ευρωπαϊκό «εισιτήριο».

Ο Μορένο άνοιξε το σκορ για τη Βιγιαρεάλ στο 12ο λεπτό, με τον Άσπας να ισοφαρίζει σε 1-1 με πέναλτι στο 22'. Πριν το ημίχρονο η Θέλτα ανέτρεψε το σκορ με τον Λάρσεν να σκοράρει στο 39' για το 2-1. Ο Γκέδες έφερε ξανά το ματς στα ίσα στο 65' και ο Δουβίκας στο 82ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-2.