Στην κορυφή με το απόλυτο η Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ έκανε το «3Χ3» επικρατώντας 3-0 της Γκενκ και συνεχίζει στην κορυφή του ομίλου χωρίς να έχει δεχτεί… ούτε γκολ, στον όγδοο όμιλο του Europa League.

Με το απόλυτο συνεχίζει η Γουέστ Χαμ στην κορυφή του όγδοου ομίλου του Europa League.

Τα «σφυριά» επιβλήθηκαν 3-0 της Γκενκ και έκαναν το «3Χ3» και παραμένουν άνετοι στην κορυφή, χωρίς να έχουν δεχτεί ούτε γκολ.
Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες κυριάρχησε πλήρως στο ματς, με τους Βέλγους να μετρούν μια καλή στιγμή στο ματς με σουτ του Ονουάτσου στο 38’, που πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ντόσον άνοιξε το σκορ για τη Γουέστ Χαμ με κεφαλιά στην αριστερή γωνία, ενώ στο 58’ ο Ντιόπ, επίσης με κεφαλιά, διπλασίασε τα τέρματα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπόουεν με «βολίδα» στο 59’.