Θυμήθηκε τη νίκη η Νόριτς! (στιγμιότυπα)

Έπειτα από κάτι περισσότερο από έναν μήνα, η Νόριτς θυμήθηκε ξανά το αίσθημα της νίκης στο πρωτάθλημα και πήρε τεράστιο αποτέλεσμα απέναντι στη Λέστερ με το τελικό 1-0! Ο Λιούις το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης για τους ουραγούς της βαθμολογίας, τέσσερα ματς δίχως νίκη οι «αλεπούδες».

Τα «καναρίνια» κατάφεραν να πάρουν όλους τους βαθμούς αν και πέρασαν πολύ δύσκολες στιγμές στην αναμέτρηση με την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς και μάλιστα είδαν τον Ιενάτσο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 50ο λεπτό με το γκολ να μη μετράει ποτέ λόγω παράβασης με το χέρι...

Ο Λιούις στο 70' κατέβασε όμορφα τη μπάλα με το στήθος και σούταρε διαγώνια με το αριστερό για να γράψει το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του παιχνιδιού, με το σύνολο του Φάρκε να πετυχαίνει γκολ σε open-play έπειτα από 11 ώρες και 36 λεπτά ποδοσφαιρικού χρόνου!

Στο -4 από τη σωτηρία με ματς περισσότερο η Νόριτς, έμεινε για τέταρτη αναμέτρηση δίχως νίκη η Λέστερ που παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νόριτς: Κρουλ, Άαρονς, Χάνλεϊ, Γκόντφρεϊ, Λιούις, Τετέι, ΜακΛιν, Μπουέντια, Ντούντα (87' Στίπερμαν), Κάντουελ (68' Ρουπ), Πούκι (81' Ντρμιτς)

Λέστερ: Σμάιχελ, Ρικάρντο, Έβανς, Σογιούντσου, Τσίλγουελ, Τσιντουρί (67' Εντιντί), Πέρεθ (78' Ολμπράιτον), Πράετ (73' Τίλεμανς), Μάντισον, Μπαρνς, Ιεανάτσο