Γιορίς: «Γι' αυτό τσακωθήκαμε, αλλά τα βρήκαμε και σεβόμαστε ο ένας τον άλλον»

Ο Γιορίς ενήργησε ως αρχηγός με το δικαίωμα που του δίνει το περιβραχιόνιο στο μπράτσο τη στιγμή του καυγά με τον Σον στο ημίχρονο της νίκης (1-0) της Τότεναμ επί της Έβερτον, αφού δεν ήταν ικανοποιημένος από ένα λάθος που θα μπορούσε να κοστίσει ακριβά για την ομάδα του.

Ο Γάλλος τερματοφύλακας στην ανάπαυλα της αναμέτρησης της Δευτέρας έτρεξε προς το μέρος του Σον μαινόμενος και λίγο έλειψε οι δύο συμπαίκτες να πιαστούν στα χέρια.

Στ' αποδυτήρια, αλλά και στο φινάλε της αναμέτρησης οι δυο τους αγκαλιάστηκαν, με τον Γιορίς να λέει στις κάμερες:

«Μπορείτε να πείτε ό,τι θέλετε, αλλά υπάρχει τρομερός σεβασμός ανάμεσα σε όλα τα παιδιά στ' αποδυτήρια και όλοι είμαστε χαρούμενοι που παίζουμε γι' αυτή την ομάδα. Το θέμα έχει λυθεί στ' αποδυτήρια, θα το κρατήσω εκεί και θα πω ότι συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα του πρώτου ημιχρόνου δεν κάναμε σωστό πρέσινγκ και δεχθήκαμε φάση για γκολ από τον αντίπαλο, αλλά όπως είπα συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο...».