ΠΕΝΤΑΡΑ η Τότεναμ (στιγμιότυπα)

Η Τότεναμ παίζοντας πανέμορφο ποδόσφαιρο και πετυχαίνοντας εκπληκτικά γκολ επικράτησε με 5-0 της Μπέρνλι στην έδρα της και πλέον πιέζει για... Champions League.

Η Τότεναμ πραγματοποίησε μία εκπληκτική εμφάνιση σήμερα, επικράτησε με 5-0 της Μπέρνλι και πάτησε στην 5αδα της Premier League. Η αγγλική ομάδα με τον Μουρίνιο στον πάγκο της σε τέσσερα ματς μετράει 3 νίκες και μόλις μία ήττα στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Το ματς

Η Τότεναμ μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πανέμορφο σουτ του Κέιν άνοιξε το σκορ και έβαλε πλώρη για μία εύκολη επικράτηση.

Κάθε επίθεση μύριζε… γκολ και έτσι στο 9ο λεπτό το ματς ήταν στο 2-0, με γκολ του Λούκας Μόουρα, μετά από φάση διαρκείας στην εστία της Μπέρνλι.

Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο 16΄ έφτασαν μία ανάσα από το 3-0 όμως το σουτ του Σισοκό σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της Μπέρνλι.

Το highlight της αναμέτρησης πραγματοποιήθηκε στο 32ο λεπτό του αγώνα με πρωταγωνιστή τον Σον. Συγκεκριμένα, ο ποδοσφαιριστής της Τότεναμ πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, βγήκε απέναντι από τον Ποπέ και έκανε το 3-0.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Τότεναμ να προηγείται στο σκορ με 3-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι με άπιαστο σουτ του Κέιν, με το οποίο διπλασίασε τα τέρματα του στο σημερινό ματς.

Η Τότεναμ πραγματικά έκανε ότι ήθελε την Μπέρνλι και όποτε ήθελε μπορούσε να σκοράρει, μιας και έφτανε με ιδιαίτερη ευκολία στην εστία των φιλοξενούμενων.

Το 5-0 λοιπόν ήρθε στο 74ο λεπτό με ωραία συνεργασία και τελείωμα με το μυτάκι από τον Σισοκό.

Πηγή: sdna.gr