Τρελό διπλό στην Μπιλμπάο με 9 παίκτες

Αν και έπαιξε για 25 λεπτά με εννιά παίκτες, η νεοφώτιστη, Κάντιθ, πήρε τεράστιο διπλό στην έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο (0-1).

Μπορεί να έπαιζε με 9 παίκτες απο το 70΄, όμως αυτό δεν πτόησε την Κάντιθ απο το να υπερασπιστεί με επιτυχία το υπέρ της σκορ με 1-0, χάρη σε αυτογκόλ του Ουνάι Λόπεθ και να πάρει την δεύτερη νίκη της για φέτος, στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η νεοφώτιστη στην La Liga ομάδα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 57΄ απο αυτογκόλ του Λόπες, ενώ έπαιζε ήδη με 10 παίκτες από το 48, λόγω δεύερης κίτρινης κάρτας στον Κάρλος Ακάπο, όταν ο Άντονι Λοσάνο γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Ισπανός αμυντικός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, στην προσπαθειά του να διώξει.

Στη συνέχεια, η Κάντιθ δέχθηκε και δεύτερη κόκκινη, εξαιτίας των δύο κίτρινων καρτών του Νεγκρέδο, μέσα σε επτά λεπτά, καθώς ο Ισπανός να προσπάθησε να κοροιδέψει τον διαιτητή, πέφτωντας για να πάρει πέναλτι.