«Τρίποντο» παραμονής για την Μπόχουμ

Η Μπόχουμ κυριάρχησε για 70 λεπτά απέναντι στη Χοφενχάιμ, προηγήθηκε με 3-0 και μολονότι οι φιλοξενούμενοι «αντέδρασαν» στο τελευταίο εικοσάλεπτο με τα δύο γκολ του Κράμαριτς, πήρε εντέλει μία τεράστιας αξίας και σημασίας νίκη με 3-2.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Μπόχουμ μετά από 8 σερί αρνητικά αποτελέσματα (2 ισοπαλίες, 6 ήττες, τελευταίο τρίποντο στις 18 Φεβρουαρίου στο 3-2 επί της Μπάγερν) και την έφερε πάνω απ' την επικίνδυνη ζώνη, στην τελική ευθεία της σεζόν.

Μία νίκη που είχε την «υπογραφή» του Κέβιν Στόγκερ, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ (34', 64') με τον Πάσλακ να προσθέτει ακόμη ένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου.

Η Χοφενχάιμ προσπάθησε για τη μεγάλη... επιστροφή στο τέλος με δύο τέρματα του Κράμαριτς (73', 84'), όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν το ισχνό προβάδισμά τους ως το φινάλε, πανηγυρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο.