Απόλαυση ο Γιάννης, «πάρτι» το Μιλγουόκι!

Ο αγώνας των Μπακς με τους Γουλβς στη Μινεσότα ξεκίνησε με 49 λεπτά καθυστέρηση, αφού χρειάστηκε να αντικατασταθεί μία από τις μπασκέτες. Όλη αυτή η αναμονή ωστόσο δεν επηρέασε στο ελάχιστο τους Μπακς, που δεν είχαν κανένα πρόβλημα να διαλύσουν με 134-106 τους Γουλβς.

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μην έχει αντίπαλο, το Μιλγουόκι χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να βρει ρυθμό, κλείνοντας την δεύτερη περίοδο έχοντας προβάδισμα 7 πόντων (57-64). Από την τρίτη περίοδο κι έπειτα όμως ήταν σαρωτικό και χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 38-25 ξέφυγε με 82-102, κάνοντας πάρτι στη Μινεσότα κόντρα στους - χωρίς Καρλ-Άντονι Τάουνς (τιμωρία)  - Γουλβς.

Ο Γιάννης ήταν απολαυστικός, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 34 πόντους με 14/16 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 6/11 βολές, 15 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 27 λεπτά συμμετοχής, σκοράροντας συνεχώς στο ανοιχτό γήπεδο.

Από κοντά τον ακολούθησε ο Κρις Μίντλέτον με 26 πόντους, με τον Έρικ Μπλέντσο να προσθέτει 22 πόντους και τον Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο 17 πόντους.

Για τους Γουλβς, ο Άντριου Γουίγκινς είχε 25 πόντους, ο Ρόμπερτ Κόβινγκτον 15 πόντους και ο Τζόρνταν Μπελ 12 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-31, 57-64, 82-102, 106-134

ΓΟΥΛΒΣ: Κόβινγκτον 15 (3), Γκράχαμ 3 (1), Τζενγκ 10 (6 ριμπάουντ), Τιγκ 10, Γουίγκινς 25 (4), Μπελ 12 (6 ριμπάουντ), Βονλέ 5 (1), Λέιμαν 5 (2/10 σουτ), Νέιπιερ 10 (2), Οκότζι 3, Κάλβερ 8 (2)

ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 34 (14/16 δίποντα, 6/11 βολές, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μίντλετον 26 (4), Μ. Λόπεζ 9 (1), Μπλέντσο 22 (1 τρίποντο, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μάθιους 8 (2), Γουίλσον 2, Ιλιασόβα 5 (1), Ρ. Λόπεζ 1, Χιλ 7 (1), Μπράουν, ΝτιΒιντσέντζο 17 (3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Κόναγκτον (6 ριμπάουντ), Κόρβερ 3 (1)