Σκόρπισε με επτάρα το Λίχτενσταϊν! (στιγμιότυπα)

H απίστευτη Ισλανδία διοργάνωσε πάρτι εις βάρος του Λίχτενσταϊν, το οποίο διέλυσε 7-0. Χατ τρικ πέτυχε ο αμυντικός Άρον Γκούναρσον, που είχε βάλει μόλις δύο γκολ σε 100 εμφανίσεις με την εθνική!

Ποιος είδε την Ισλανδία και δεν τη φοβήθηκε!

Οι Σκανδιναβοί σκόρπισαν με σκορ 7-0 το θλιβερό Λίχτενσταϊν, παίρνοντας τους πρώτους τους βαθμούς στα προκριματικά του Euro 2024! Δεύτερη σερί ήττα για τους γηπεδούχους, που έχουν δεχθεί 11 γκολ σε δύο παιχνίδια μετά την τεσσάρα και από τους Πορτογάλους.

Οι Ισλανδοί έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους, καθώς πήραν προβάδισμα από το 3ο λεπτό με τον Όλαφσον.

Ο Χάραλντσον έκανε στο 38' το 2-0, όμως αυτό που ακολούθησε δεν το... περίμενε κανείς.

Συγκεκριμένα, ο αμυντικός Άρον Γκούναρσον, που σε 100 συμμετοχές με την εθνική ομάδα είχε σκοράρει μόλις δύο φορές, πέτυχε απίθανο χατ τρικ μέσα σε 25 λεπτά, κάνοντας το 5-0 για τους Σκανδιναβούς!

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Άντρι Γκούντγιονσεν στο 85' και τον Μίκαελ Έλερτσον στο 87'.