ΕΧΑΣΕ αλλά δεν... χάθηκε ο ΠΑΟΚ (βίντεο)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε το βράδυ της Τρίτης (22/09) ο ΠΑΟΚ στην Ρωσία από την Κράσνονταρ, στο πρώτο από τα δύο παιχνίδια τους για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ. Μπορούσε ακόμα και για τη νίκη ο ΠΑΟΚ αφού είχε χαμένο πέναλτι αλλά και δοκάρι.

1' Έναρξη αναμέτρησης...

2' Ο Ραμίρες κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Κλάεσον πιάνει την κεφαλιά, δεν ανησυχεί τον Ζίβκο Ζίβκοβιτς.

5' Ο Σβαμπ κάνει το σουτ με το αριστερό, ο Αυστριακός διαμαρτύρεται για χέρι. Ο Κλεμάν Τουρπέν κοιτάζει το μόνιτορ έπειτα από κλήση του VAR για το εάν είναι πέναλτι.

6' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Το χέρι του Κάιο είναι εντός περιοχής.

7' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ.  Ο Πέλκας αναλαμβάνει την εκτέλεση. Στο κέντρο η εκτέλεση, έμεινε ο Σαφόνοβ και απέκρουσε. Αποκρούει ο Ρώσος, παραμένει το 0-0.

12' Ωραία σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, σύγχυση στην άμυνα της Κρασνοντάρ , ο Ραμίρες κόβει προ του Πέλκα.

12' Ο Καντουρί βγάζει για τον Πέλκα, ο Σαφόνοβ όμως βγήκε έγκαιρα και μάζεψε.

14' Ευκαιρία για την Κρασνοντάρ. Ο Κλάεσον βγάζει τον Πετρόβ στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ. Ο Ρώσος με το δεξί, δεξιά εντός περιοχής πλασάρει και η μπάλα περνά έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Ζίβκο Ζίβκοβιτς.

17' O Kαμπελά προσπαθεί να μπει εντός περιοχής από δεξιά, ο Γιαννούλης βάζει την κόντρα και μπλοκάρει ο Ζίβκο Ζίβκοβιτς.

21' Μπεργκ και Κλάεσον συνεργάζονται ιδανικά, ο Ζίβκο Ζίβκοβιτς αντιλαμβάνεται έγκαιρα τη φάση, βγαίνει και μπλοκάρει.

26' Ο Ελ Καντουρί κάνει το σουτ με το δεξί εκτός περιοχής. Πέφτει ο Σαφόνοβ, η μπάλα έξω.

33' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!! O Πέλκας!! Ο Ζίβκοβιτς βγαίνει από αριστερά, βγάζει παράλληλα και ο Πέλκας με εξαιρετικό τρόπο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σαφόνοβ. Εξαιρετική ενέργεια του Αντρίγια Ζίβκοβιτς από αριστερά, αλλά το πλασέ του Πέλκα ήταν τρομερό δίνοντας φάλτσο στην μπάλα.

38' Πέναλτι για την Κρασνοντάρ. Ο Γιαννούλης πάτησε κάτω τον Ρεμί Καμπελά και τον ανατρέπει.

39' ΓΚΟΛ ο Κλάεσον ισοφαρίζει σε 1-1

Ημίχρονο στο Κρασνοντάρ. Κρασνοντάρ - ΠΑΟΚ 1-1.

Εναρξη στο Β΄ ημίχρονο.

55' Χωρίς φάσεις στο ξεκίνημα του β' μέρους.

64' Σουτ του Βάντερσον, έδιωξε δύσκολα ο  Ζίβκοβιτς.

68' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Γιαννούλης γύρισε τη μπάλα για τον Καντουρί με το πλασέ του δεύτερου να σταματάει στο δοκάρι, ενώ ο Ζίβκοβιτς στη συνέχεια σούταρε πάνω στον Σαφόνοβ.

70' ΓΚΟΛ για την Κράσνονταρ με τον Καμπελά. Ο Πετρόβ στον Μπεργκ που πρόλαβε τον Ζίβκοβιτς και 'έσκαψε' στον Καμπελά που σε κενή εστία σκόραρε για το 2-1.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ (Μουράντ Μουσάεβ): Σαφόνοβ, Ραμίρες, Σορόκιν, Κάιο, Πετρόφα, Καμπελά, Φιλένα, Όλασον, Μπεργκ, Κλάεσον, Βάντερσον.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα):  Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Πέλκας, Τζόλης.