Το βίντεο-αφιέρωμα της ΑΕΚ για τα 100 παιχνίδια και τα 20 γκολ του Άμραμπατ

Ένα ωραίο αφιερωματικό βίντεο δημιούργησε η ΑΕΚ για τον Νόρντιν Άμραμπατ.

Ο Νόρντιν Άμραμπατ συμπλήρωσε τις 100 συμμετοχές με τη φανέλα της ΑΕΚ και πέτυχε 20 γκολ, αποδεικνύοντας πως την τριετία που αγωνίζεται στην ομάδα είναι ένας κομβικός παίκτης. Αν και ο Μαροκινός μεσοεπιθετικός έκλεισε πρόσφατα τα 37 του χρόνια, αυτό δεν φαίνεται μέσα στο γήπεδο, καθώς φέτος μετρά 36 συμμετοχές, 6 γκολ και 7 ασίστ.

Και τα 20 γκολ του ο Άμραμπατ τα έχει πετύχει στο πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει στο ντεμπούτο του με την ΑΕΚ, στις 12 Σεπτεμβρίου 2021 στην εντός έδρας νίκη με 2-0 με τον Ιωνικό, όπου είχε γράψει το 2-0 στο 62ο λεπτό.

Το παράδοξο είναι πως ο μέσος από το Μαρόκο έζησε μια επανάληψη της 50ής του συμμετοχής με την ΑΕΚ, αφού έπιασε αυτό τον αριθμό πάλι σε αναμέτρηση με τον Άρη, στις 29 Ιανουαρίου 2023 και πάλι είχε σκοράρει στη νίκη των «κιτρινόμαυρων» με 3-0. Τότε είχε ανοίξει το σκορ στο 18ο λεπτό και ακολούθησαν τα τέρματα των Γκατσίνοβιτς (76’) και Πινέδα (89’).

Η ΠΑΕ ΑΕΚ δημιούργησε ένα ωραίο βίντεο για το ορόσημο των 100 συμμετοχών του Άμραμπατ: