Ο Μπαράλες… βύθισε την ΑΕΛ

Σε one man show μετέτρεψε ο Χερόνιμο Μπαράλες την αναμέτρηση ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης στο «Αλκαζάρ». Με δύο γκολ που έφεραν στην ούγια την σφραγίδα του Αργεντινού επιθετικού (42΄- 75΄) κι ένα του Λουίς Φερνάντεθ στις καθυστερήσεις του ματς, οι Αρκάδες πήραν σπουδαία νίκη (3-1) κόντρα στην (επιθετικά «φλύαρη» και κάκιστη αμυντικά) θεσσαλική ομάδα που παραμένει χωρίς νίκη στη κούρσα του πρωταθλήματος.

Η οικοδέσποινα ΑΕΛ παρατάχθηκε στο γήπεδο με μοναδικό στόχο την πρώτη νίκη στη φετινή κούρσα του πρωταθλήματος, την οποία δεν κατάφερε να γευτεί στα τρία προηγούμενα παιχνίδια της.

Το α΄ημίχρονο δεν είχε να παρουσιάσει συνεχόμενο καλό ρυθμό, ωστόσο υπήρχαν καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στο χορτάρι στα πρώτα λεπτά κι έχασαν την πρώτη ευκαιρία στο 10΄με ένα κοντινό πλασέ του Πινακά που απέκρουσε ενστικτωδώς ο Παπαδόπουλος.