"Ερυθρόλευκος" ΘΡΙΑΜΒΟΣ και... ομίλοι! (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός συνέτριψε στο “Καραϊσκάκης” την Κράσνονταρ με 4-0 στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων και είναι με το... ενάμιση πόδι στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη…

- Σέντρα στο παιχνίδι

4' Ένα γύρισμα από τον Ομάρ προς την "καρδιά" της αντίπαλης άμυνας κόβεται.

6' Σουτ του Μασούρα πάνω σε σώματα.

11' Ζητάνε χέρι και πέναλτι οι Ρώσοι. Το παιχνίδι συνεχίζεται αφού έγινε το σχετικό check της φάσης. Θυμίζουμε πως σήμερα υπάρχει VAR.

12' Σουτ από τον Μπουχαλάκη που μπλοκάρεται.

13' Προσπάθεια με σουτ από τον Βάντερσον που με 2η προσπάθεια μπλοκάρει ο Σα.

15' Μεγάλη φάση με σέντρα Μασούρα και κεφαλιά Μπουχαλάκη λίγο έξω. Κόπηκε σε κόρνερ η κεφαλιά.

16' Ο Σεμέδο πήγε να κάνει ένα εντυπωσιακό γύρισμα προς την εστία των Ρώσων. Άουτ η μπάλα.

22' Ο Μεριά κερδίζει φάουλ από αντίπαλό του λίγο έξω από την περιοχή του Σα σε διεκδίκηση της μπάλας.

26' Αλλαγή. Έξω ο Καμπελά λόγω τραυματισμού και μέσα ο Όλσον.

27' Ο Γκερέρο κόβεται σε προσπάθεια επίθεσης και στην συνέχεια ο Μασούρας δεν συγκρατεί την μπάλα εντός γηπέδου.

30' ΓΚΟΟΛΛ. Σουτάρα του Γκερέρο για το 1-0. Εξαιρετική φάση από τον Ολυμπιακό στο 1-0 με τον Μασούρα να έχει σημαντική συμμετοχή στις τελευταίες επιθέσεις.

38' Κόψιμο του Τσιμίκα με εξαιρετικό τρόπο πάνω στον Πετρόφ και από το σώμα του Πετρόφ περνάει έξω η μπάλα.

40' Υπόδειξη οφσάιντ σε φάση όπου ο Μπεργκ είχε βγει τετ α τετ με τον Σα. Σωστή απόφαση.

43' Ο Ποντένσε στον Βαλμπουενά που πήγε να σκοράρει με ψαλιδάκι και φωνάζει για μαρκάρισμα στην μικρή περιοχή. Αμέσως μετά ο Ποντένσε κάνει ένα ωραίο σουτ λίγο έξω.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

- Έναρξη δευτέρου μέρους

50' Ο Ποντένσε προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Σαφόνοφ. Άουτ η μπάλα.

53' Υπόδειξη οφσάιντ στον Ποντένσε ενώ είχε βγει από πλάγια θέση μετά από φάουλ του Βαλμπουενά.

66' Τρομερή ενέργεια Τσιμίκα που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά το σουτ του αποκρούστηκε.

78' ΓΚΟΟΛ. Ο Ραντζέλοβιτς βγαίνει απέναντι από τον Σαφόνοφ και δεν αστοχεί. 2-0 και εξαιρετικό τελείωμα ο μικρός.

85' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ. Δεύτερο γκολ ο Ραντζέλοβιτς με τρομερό τελείωμα έξω από την περιοχή από πάσα του Ποντένσε. 3-0 ο Ολυμπιακός!!!

ΓΚΟΟΛΛΛ. 4-0 με απίστευτο "σκάψιμο" της μπάλας από τον Ποντένσε στο 89' μετά από πάσα του Μπουχαλάκη.