Ολυμπιακός: Ο Χασάν χτυπάει... στις καθυστερήσεις

Για τέταρτη φορά ο Αχμέντ Χασάν σκοράρει μετά το 90' και χαρίζει νίκη στον Ολυμπιακό.

Το... συνήθειο του Αιγύπτιου επιθετικού να “χτυπάει” στις καθυστερήσεις έριξε στο “καναβάτσο” και τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Χασάν λύτρωσε τον Ολυμπιακό στο χθεσινό παιχνίδι με τους Ηπειρώτες, σημειώνοντας το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο 93' κι αυτή ήταν η τέταρτη φορά που σκοράρει στις καθυστερήσεις δίνοντας τη νίκη στους Πειραιώτες και μάλιστα σε όλες τις περιπτώσεις το σκορ ήταν 1-0!

Στις 24/9/18 είχε ανοίξει λογαριασμό με τα ερυθρόλευκα, σκοράροντας στο 92ο λεπτό κόντρα στον Πανιώνιο εκτός έδρας, έχοντας μπει ως αλλαγή.

Στις 9/2/20 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι ήρθε ξανά από τον πάγκο και σημείωσε το νικητήριο τέρμα του Ολυμπιακού στο 1ο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων!

Στις 21/10/20 πάλι μπήκε ως αλλαγή στο 84' και αυτή τη φορά στο... 3ο δευτερόλεπτο μετά το 90' έκανε το 1-0 κόντρα στη Μαρσέιγ.