Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε, αλλά ηττήθηκε (ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ)

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε με 3-1 τον Ολυμπιακό, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Καλύτερη η ελληνική ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με 1-0 (Σεμέδο), αλλά στηνεπανάληψη όλα άλλαξαν όταν στο 58΄ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπενζιά. Στο 63΄ το 1-1 και προς το τέλος τα άλλα δύο γκολ των γηπεδούχων.

Το kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα στο Βελιγράδι

Εξαιρετική ατμόσφαιρα στο γήπεδο...

- Σέντρα στο παιχνίδι

10΄ Χωρίς τη μεγάλη φάση

12΄ Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό, άστοχο σουτ του Λοβέρα

23΄ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Γκερέρο, το σουτ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο

24΄ Ευκαιρία ξανά με Γκερέρο, άστοχος με το κεφάλι

37΄ ΓΚΟΛ/0-1 ο Ολυμπιακός  με Σεμέδο-Εκτέλεση φάουλ από τον Μασούρα, γύρισμα του Σεμέδο και τραγικό λάθος από τον Μπόργιαν, ο οποίος έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του (EΔΩ βίντεο)

45΄ Γυριστό από Γιόβανσιτς, σε ετοιμότητα ο Σα

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

51΄ Ο Ολυμπιακός έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα

53΄ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, έβαλε κόντρα ο Μεριά στο σουτ του Γιόβανσιτς και κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο

56΄ Ανέβασε στροφές ο Ερυθρός Αστέρας- Ευκαιρία με Λα Πάρα, ο οποίος από καλή θέση δεν σημάδεψε σωστά

58΄ Με 10 παίκτες ο Ολυμπιακός! 2η κίτρινη στον Μπενζιά για φάουλ στον Κάνιας. Αχρείαστο φάουλ

60΄ Νέα τελική ο Αστέρας, άστοχο το σουτ που επιχείρησε ο Ρόντιτς

63΄ ΓΚΟΛ/Αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού και 1-1 με Βούλιτς. Ο Μεριά έδιωξε λανθασμένα, ο Βούλιτς με δυνατό σουτ σκόραρε και στα ίσα το ματς, με τους γηπεδούχους να έχουν αριθμητικό πλεονέκτημα εδώ και 5 λεπτά

76΄ Ευκαιρία με Μποάκιε, η μπάλα καταλήγει άουτ μετά από κεφαλιά

85΄ Δυνατό σουτ από τον Καμαρά, είχε... απάντηση ο Μπόργιαν

86΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από πολύ κοντά δεν βρήκε στόχο ο Μεριά!

87΄ ΓΚΟΛ/Έφτασε στην ολική ανατροπή ο Ερυθρός Αστέρας με κεφαλιά του Μιλούνοβιτς