Ανατροπή και νίκη της PSV επί του ΠΑΟΚ! (Αποτελέσματα Europa League)

Την ήττα με 3-2 γνώρισε ο ΠΑΟΚ από την PSV Αϊντχόβεν στην Ολλανδία. Ο Δικέφαλος αν και προηγήθηκε με 2-0 με Βαρέλα και Τζόλη είχε πολλά κενά στην άμυνα με την Ολλανδική ομάδα να πιέζει και να φτάνει στην ανατροπή με γκολ των Γκάκπο, Μαντουέκε και Μαλέν.

Στους 8 η Γρανάδα, στους 6 ανέβηκε η Αιντχόβεν, στους 5 έμεινε ο ΠΑΟΚ, στον ένα βαθμό η Ομόνοια.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

- Σέντρα στο παιχνίδι

4' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ κάνει το 0-1 πολύ νωρίς. Ο Τζόλης μετά την σέντρα Ροντρίγκο έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Βαρέλα και κατέληξε στα δίχτυα της Αϊντχόφεν

13' ΓΚΟΛ 2-0 ο ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς έκανε φοβερή ενέργεια και γύρισε στον Σβαμπ, αυτός αντί για σουτ έκανε φοβερή πάσα στον Τζόλη που έκανε το 0-2 για τον ΠΑΟΚ

20' ΓΚΟΛ μειώνει η Αϊντχόβεν. Ο Γκακπό από δεξιά ήταν ο παίκτης που με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-2.

Πολύ γρήγορος ο ρυθμός του αγώνα. Ήδη μέχρι το 20' έχουμε τρία γκολ και ένα που ακυρώθηκε

24' Ο Μάλεν πατάει περιοχή αλλά το πλασέ του φεύγει άουτ.

25' Μεγάλη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν με τον Ντάμφρις να κάνει το σουτ και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ

Η Αϊντχόφεν έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και πιέζει για να φτάσει στην ισοφάριση

40' Κακή εκτίμηση της φάσης από τον Ελ Καντουρί που άργησε να κάνει την πάσα και έχασε ο ΠΑΟΚ την ευκαιρία για μια καλή αντεπίθεση

42' Ο Μάλεν έκανε το σουτ και ο Ζίβκοβιτς την τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ

45' Σουτ του Μαντουέκε αποκρούει ο Ζίβκοβιτς

Ημίχρονο στο παιχνίδι

- Έναρξη β΄μέρους

47' Ο Γκάπκο πάτησε περιοχή αλλά κόπηκε από τον Κρέσπο πριν γίνει επικίνδυνος.

51΄ ΓΚΟΛ 2-2 με τον Μαντουέκε. Ο Γκάπκο γύρισε την μπάλα στον Μαντουέκε που πάτησε περιοχή και πλάσαρε για το 2-2.

53΄ΓΚΟΛ 3-2 με τον Μάλεν. Ο Ζάχαβι έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή ο Ζίβκοβιτς απομάκρυνε αρχικά αλλά ο Μάλεν πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 3-2.

57' Καλή στιγμή για τον Μαντουέκε που πλάσαρε άουτ.

57' Ο Μουργκ στη θέση του Τζόλη.

65' Καλή εκτέλεση από τον Μαξ, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς.

72' Φάουλ του Αουγκούστο που βλέπει την κίτρινη κάρτα και θα χάσει το επόμενο παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Ομόνοια.

75' Γύρισμα του Ροντρίγκο στην περιοχή, διώχνει η άμυνα της Αϊντχόφεν.

Τέλος του αγώνα

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Ίγκασον, Βαρέλα, Ροντρίγκο, Σβαμπ, Τσινγκαράς, Ελ Καντουρί, Τζόλις, Α. Ζίβκοβιτς, Τσόλακ

Αϊντχόφεν: Μβογκό, Ντάμφρις, Τέζε, Μποσαλί, Μαξ, Ροζάριο, Μαντουέκε, Σανγκαρέ, Γκάπκο, Μάλεν και Ζάχαβι