(Αποτελέσματα) Εκτός έδρας νίκη της Πέγειας, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η ΜΕΑΠ

Με τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας.

Με γκολ του Ουεσλατί στο 28ο λεπτό η πρωτοπόρος Πέγεια νίκησε με 1-0 εκτός έδρας το ΘΟΪ Λακατάμιας και πραγματοποίησε αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Η δεύτερη της κατάταξης ΜΕΑΠ με αντίπαλο τον Εθνικό Άσσιας έφερε ισοπαλία 2-2.

Στο 7ο λεπτό ο Θεόδωρος Παπαπαναγιώτου έδωσε προβάδισμα για τον Εθνικό και στο 19ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης ισοφάρισε σε 1-1 για τη ΜΕΑΠ.

Στο 33ο λεπτό ο Αλέξανδρος Λεωνίδου πέτυχε το 2-1 για τον Εθνικό και στο 90+7 ο Ευάγγελος Καλλικά ισοφάρισε σε 2-2.

Η πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας: Πέγεια 53, ΜΕΑΠ 46, ΑΕΖ 43, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 42, Διγενής Μόρφου 38 βαθμοί.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Κούρης Ερήμης - ΠΟ Ορμήδειας 2-0
ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Ομόνοια Ψευδά 4-1
ΜΕΑΠ - Εθνικός Άσσιας 2-2
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς - ΑΕΖ 0-1 (Γ. Παχίπης 8' πέναλτι)
Διγενής Ακρίτας Μόρφου - Εληά Λυθροδόντα 6-2
ΘΟΪ Λακατάμιας - Πέγεια 0-1
Ηρακλής Γερολάκκου - Χαλκάνορας 1-2

Εκκρεμεί επίσης ο αγώνας Κούρης Ερήμης - ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23 Μαρτίου.