Βαριά... ήττα (φώτος)

Ήττα για την Ελπίδα Αστρομερίτη από τον ΑΠΟ Μαθιάτη με 4-2...

Η ανάρτηση της ομάδας και οι φωτογραφίες στο γκάλερι:

Δυστυχώς η ομάδα μας φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων και δικαίως γνώρισε την ήττα στον εκτός έδρας αγώνα.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας καθώς μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα ο αντίπαλος έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του τερματοφύλακα του και η ομάδα μας εκμεταλλεύτηκε άμεσα την αριθμητική υπεροχή της και άνοιξε το σκορ με το Παναγιώτη Αντωνίου.  Στη συνέχεια ο αντίπαλος κατάφερε να ελέγξει το παιχνίδι και να ανατρέψει το σκορ μετά από δύο δικά μας αμυντικά λάθη. Η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με σουτ του Πέτρου Δημητρίου.

Στο 2ο ημίχρονο ο αντίπαλος κατάφερε να πάρει και πάλι προβάδισμα,  με τους ποδοσφαιριστές μας να ψάχνουν και πάλι την ισοφάριση, αλλά οι 3-4 καλές ευκαιρίες που βρήκαμε δεν κατέληξαν σε γκολ. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα σε μια ακόμη αδράνεια της άμυνας μας ο αντίπαλος πέτυχε και 4ο γκολ και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Βλέπουμε πλέον τον επόμενο αγώνα και καλούμαστε όλοι να δουλέψουμε σκληρά για να αποφύγουμε αυτά τα λάθη που στοιχίζουν βαθμούς στην ομάδα μας.  Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα στην ομάδα του ΑΠΟ Μαθιάτη.