"Βλέπουμε το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς..."

Ανάρτηση από την Ελπίδα Αστρομερίτη μετά την ισοπαλία της ομάδας επί της Πέγειας 2014...

Η ανάρτηση:

ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ - ΠΕΓΕΙΑ 2014 1-1

Ισόπαλο έληξε το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας για τη φετινή χρονιά. Παρά το γεγονός ότι η ομάδα μας δεν απέφυγε τη διαβάθμιση, οι ποδοσφαιριστές μας έπαιξαν για το γόητρο και για να χαρίσουν μια νίκη στην ομάδα μας αφού χθες συμπλήρωσε 12 χρόνια από την ίδρυση της.

Με αρκετές απουσίες και χωρίς άγχος απέναντι σε μια αρκετά ποιοτική ομάδα ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και καταφέραμε να ανοίξουμε το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Ηλία Αβραάμ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό ο αντίπαλος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει από το σημείο του πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας μας είχε αντίθετη άποψη. Η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να πετύχει και 2ο γκολ αλλά οι ευκαιρίες που βρήκαμε δεν βρήκαμε στόχο Στο 79' λεπτό η Πέγεια κατάφερε να ισοφαρίσει και να ανέβει αρκετά για να πάρει τη νίκη , γεγονός που βοήθησε τους ποδοσφαιριστές μας να βρουν αρκετούς χώρους και να δημιουργήσουν 2-3 κλασικές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Πεγειας και βλέπουμε το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς το ερχόμενο Σάββατο εκτός έδρας με την ομάδα του Π.Ο Ορμηδειας.