"Επιστροφή στις νίκες/ Σωματεία και ποδοσφαιριστές στο έλεος του Θεού"

Ανάρτηση από την Ελπίδα Αστρομερίτη μετά την προχθεσίνη νίκη της ομάδας απέναντι στην ΕΛΗΑ Λυθροδόντα...

Η ανάρτηση:

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας αφού κατάφερε να κερδίσει το σημερινό αγώνα και να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο. Η ομάδα μας αν και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι δεν κατάφερε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ και να ελέγξει το παιχνίδι, δίνοντας χώρους στον αντίπαλο να δημιουργήσει ευκαιρίες, με τον τερματοφύλακα μας να κρατάει ανέπαφη την εστία του. Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά και καταφέραμε να ανοίξουμε το σκορ στο 57' λεπτό με τον George Ohenebeng και να ελέγξουμε το παιχνίδι. Στο 87' λεπτό σε μια ωραία αντεπίθεση ο Παναγιώτης Αντωνίου έφυγε στην αντεπίθεση και με ωραίο τσίμπημα της μπάλας έγραψε το 2-0 κλειδώνοντας το τρίποντο για την ομάδα μας.
Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας για τη νίκη και ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Εληάς Λυθροδόντα.

Υ. Γ. 1 Αναστολή πρωταθλήματος γι' ακόμα μια φορά, αφήνοντας σωματεία, ποδοσφαιριστές και τεχνικά επιτελεία στο έλεος του Θεού χωρίς τη παραμικρή στήριξη μέχρι στιγμής!!

Υ. Γ 2 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ=ΥΓΕΙΑ εξ' οσον γνωρίζουμε αλλά κάποιοι ειδήμονες προσπαθούν να τα καταρρίψουν όλα!