Έριξε... εξάρα (φώτος)

Η Ελπίδα Αστρομερίτη έριξε... εξάρα στο Δάλι FC και πήρε το "τρίποντο" στην έδρα της.

Η ανάρτηση και οι φωτογραφίες στο γκάλερι:

ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ - ΔΑΛΙ FC 6-1
Μεγάλη νίκη και πρώτο τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα μας μετά από μια αρκετά καλή εμφάνιση.
 Η ομάδα μας βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε όμως στη συνέχεια να κυριαρχήσει του αντιπάλου και  δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα πριν το τέλος του ημιχρόνου, με εύστοχο κτύπημα πέναλτι από τον Ιωαννή Κατσιάμη.
 Το 2ο ημίχρονο ήταν παράσταση για ένα ρόλο αφού οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν φουριόζοι και κατάφεραν να πετύχουν ακόμη 5 γκολ με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Αλλαγιώτη που πέτυχε χατ τρικ, το Παντελή Σμυρλή και τον Αντώνη Χριστοδούλου, ανεβάζοντας έτσι το δείκτη του σκορ στο τελικό 6-1!
 Πριν τη έναρξη του παιχνιδιού σε μια αξιέπαινη κίνηση οι δύο ομάδες και οι διαιτητές του αγώνα, κατέθεσαν λουλούδια μπροστά από τη κερκίδα, εις μνήμη του Προέδρου του σωματείου μας Χριστόδουλου Βασιλείου!
Κρατάμε το τρίποντο και τη αρκετά καλή εμφάνιση και συνεχίζουμε ακόμα πιο δυνατά για τη συνέχεια. Ευχαριστούμε το κόσμο που ήρθε και στήριξε τους ποδοσφαιριστές μας να πάρουν τη νίκη και ευχόμαστε στην ομάδα του Dali Fc 2020  καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα.