Έριξε... εξάρα η Ελπίδα Αστρομερίτη

Μεγάλη νίκη για την Ελπίδα Αστρομερίτη που... "έβρεξε" γκολ και επικράτησε με 6-1 επί του Απόλλων Λυμπιών.

Η ανάρτηση:

Η ομάδα μας στο εντός έδρας αγώνα κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, καθώς επικράτησε με το ευρύ 6-1 του Απόλλων Λυμπιών.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας καθώς στο 1ο λεπτό ο Ιωάννης Κατσιάμης άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας. Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές έλεγχαν το παιχνίδι και κατάφεραν να φτιάξουν ευκαιρίες και να πετύχουν ακόμη δύο γκολ με σκόρερ το συνήθη ύποπτο Παναγιώτη Αντωνίου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 5-0 με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι από τον Ηλία Αβραάμ και Γιώργο Αλλαγιώτη. Το χορό των τερμάτων για την ομάδα μας έκλεισε ο Παναγιώτης Αντωνίου που με το χατ τρικ έφτασε τα 13 γκολ! Ο αντίπαλος κατάφερε να μειώσει λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, μετά από αδράνεια της άμυνας μας και να γράψει το 6-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας για τη μεγάλη νίκη και ευχαριστούμε τους φίλους της ομάδας μας που ήρθαν στο γήπεδο και στήριξαν τους ποδοσφαιριστές μας!

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα στην ομάδα του Απόλλων Λυμπιών.