Ήττα για την Ελπίδα Αστρομερίτη... (φώτος)

Η Ελπίδα Αστρομερίτη ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς με 1-0 και έφερε απογοήτευση στις τάξεις της ομάδας...

Η ανάρτηση:

Σ' ένα αμφίρροπο παιχνίδι γεμάτο πάθος, δύναμη και χωρίς σκοπιμότητες, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 0-1, αποτέλεσμα που δεν μας αφήνει ικανοποιημένους αφού δικαιούμασταν και μπορούσαμε να πάρουμε κάτι παραπάνω από τον αγώνα!

Η ομάδα μας μπήκε αρκετά καλά στο 1ο ημίχρονο και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού χωρίς όμως να υπάρχουν αρκετές ευκαιρίες. Στο 2ο ημίχρονο ο αντίπαλος κατάφερε να ισορροπήσει τον αγώνα χωρίς όμως να απειληθούμε ιδιαίτερα. Δυστυχώς σε μια απρόσμενη στιγμή με μια λάθος εκτίμηση της φάσης, η μπάλα στρώθηκε στον αντίπαλο επιθετικό και σκόραρε για τους φιλοξενούμενους. Η ομάδα μας προσπάθησε να βγάλει αντίδραση ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης με 2-3 χαμένες ευκαιρίες, αλλά το γκόλ του αντιπάλου ήταν αυτό που έμελλε να καθορίσει και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Σηκώνουμε τα κεφάλια και συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά γιατί υπάρχει ακόμη αρκετός δρόμος στο πρωτάθλημα.
Ευχαριστούμε του φίλους της ομάδας μας για τη δυναμική τους παρουσία που έδωσαν σήμερα και στήριξαν τους ποδοσφαιριστές μας!

Να ευχηθούμε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα στην ομάδα του ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς!

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού τηρήθηκε μονολεπτη σιγή εις μνήμη του Πατερ Παναγιώτη από τη Κοκκινοτριμιθιά, που απεβίωσε πριν λίγες μέρες και εκ μέρους του Σωματείου μας θέλουμε να εκφράσουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στους οικείους του!